Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Një fatlum fiton 730 milionë dollarë në një lotari amerikane

Një fatlum ka fituar 730 milionë dollarë në lotarinë amerikane, Powerball, i pari që ka marrë çmimin kryesor në muaj.

Bileta fituese u shit në Maryland, por që personit që i takoi shuma marramendëse, ende nuk dihet.

Çmim i parë Powerball ishte i pesti për nga madhësia ndonjëherë dhe erdhi vetëm një ditë pasi askush nuk fitoi çmimin më të madh “Mega Millions”, i cili kap shumën e 970 milionë dollarëve.

Numrat fitues ishin 40-53-60-68-69 gjersa “Powerball” ishte 22, raporton foxbuisness.

Ishte hera e parë që mimet e lotarisë kapnin shifrën e 700 milionë dollarëve. Çmimi më i madh ishte një me 1.58 miliard dollarësh e fituar nga tre persona në vitin 2016.

Mega Millions dhe Powerball luhen në 45 shtete si dhe Uashington, D.C., dhe Virgin Islands. Powerball gjithashtu ofrohet në Porto Rico.

Postime të ngjashme

E bleu vazon për 35 dollarë, tash pritet ta shesë për gjysmë milioni

S.B.

Ndryshimet klimatike kërcënojnë pyjet evropiane

S.B.

Udhëtimi në Tequila për të zbuluar sekretin e prodhimit të pijes së famshme

S.B.

Burri mbetet 14 orë në Oqeanin Paqësor, shpëton jetën duke u kapur në mbeturina të detit

S.B.

Një lojë e thjeshtë për fëmijë ka shqetësuar shumë të rriturit, a dini si ta zgjidhni atë?

S.B.

Njerëzit tmerrohen kur babai ndan videon ku vajza e tij e vogël tërhiqet nën shtrat

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...