Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Një fatlum fiton 730 milionë dollarë në një lotari amerikane

Një fatlum ka fituar 730 milionë dollarë në lotarinë amerikane, Powerball, i pari që ka marrë çmimin kryesor në muaj.

Bileta fituese u shit në Maryland, por që personit që i takoi shuma marramendëse, ende nuk dihet.

Çmim i parë Powerball ishte i pesti për nga madhësia ndonjëherë dhe erdhi vetëm një ditë pasi askush nuk fitoi çmimin më të madh “Mega Millions”, i cili kap shumën e 970 milionë dollarëve.

Numrat fitues ishin 40-53-60-68-69 gjersa “Powerball” ishte 22, raporton foxbuisness.

Ishte hera e parë që mimet e lotarisë kapnin shifrën e 700 milionë dollarëve. Çmimi më i madh ishte një me 1.58 miliard dollarësh e fituar nga tre persona në vitin 2016.

Mega Millions dhe Powerball luhen në 45 shtete si dhe Uashington, D.C., dhe Virgin Islands. Powerball gjithashtu ofrohet në Porto Rico.

Postime të ngjashme

Kina do ta bëjë “një vijë ndarëse” në majë të Everestit

S.B.

Erërat që frynin me shpejtësi mbi 150 km/h shkulën panelet e xhamit që shërbenin si dysheme në urën 300 metra të lartë, turisti kinez mbetet i varur në rrethojën mbrojtëse

S.B.

Në mes të ditës, dy burra sulmojnë njëri-tjetrin me hanxhar në Angli – ndërsa dëshmitarët ulërinin të tmerruar

S.B.

Rekruti amerikan me çdo kusht dëshironte të shkonte në shtëpi, “rrëmbeu” autobusin e shkollës me nxënës – por u arrestuar nga policia

S.B.

50 vjeçarja pretendon se është rrëmbyer nga alienët, thotë se ka dhe fakte

S.B.

Analisti sportiv turk thyen me çekiç frigoriferin në emision

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...