Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Një fëmijë pesëvjeçar dërgoi në izolim 14 fëmijë, dy përkëdhelëse dhe një edukatore

Shkup, 26 tetor, zhurnal.mk – Një 71-vjeçar nga Kavadari ka vdekur nga koronavirusi në klinikë, ndërsa një fëmijë pesëvjeçar “dërgoi” në izolim 14 fëmijë, dy përkëdhelëse dhe një edukatore kopshti.

Ky informacion për MIA-n është konfirmuar nga dr. Riste Jovanovski, epidemiolog specialist pranë Qendrës së Kavadarit për Shëndet Publik.

Në 24 orët e kaluara, katër raste të reja janë konfirmuar në Kavadar dhe tetë në Negotinë. Ata janë të moshës pesë deri në 61 vjeç.

Postime të ngjashme

Zaev: Të hyrat nga dogana tejkaluan pritshmëritë tona

B L

Maqedoni/ Deri tani nga covid janë infektuar gjithsej 2738 fëmijë deri në moshën 9 vjeçare

Z H

Spasovski uron 29 vjetorin e Drejtorisë Doganore

Z H

Dorëhiqet Dragi Rashkovski

Z H

A po normalizohet puna në Kuvend, partitë opozitare të gatshme për të tërhequr amandamentet

Z H

Njoftohuni për gjendjen e rrugëve në gjithë territorin e shtetit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...