Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Një fëmijë shkroi padashur një status në llogarinë e agjencisë bërthamore të SHBA-së në Twitter

Një fëmijë padashur shkaktoi konfuzion gjatë fundjavës duke publikuar një shkrim të pakuptueshëm në llogarinë zyrtare të Komandës Strategjike të SHBA-së.

Sipas BBC, përcjell Telegrafi, agjencia është përgjegjëse për ruajtjen e armëve bërthamore të SHBA-së.

Lidhur me rastin në fjalë, disa përdorues të medieve sociale kishin frikë se llogaria mund të ishte hakuar.

Por që atëherë është zbuluar se një anëtar i ri i familjes së menaxherit të medias sociale i kësaj llogarie ishte përgjegjës për postimin e këtij statusi “;l;;gmlxzssaw”, i cili më pas u fshi brenda disa minutash.

Uebfaqja e lajmeve The Daily Dot, zbuloi aksidentin, pas një kërkese të Lirisë së Informacionit për agjencinë.

“Menaxheri i komandës në Twitter… e la të hapur për një moment llogarinë e komandës në Twitter dhe të pashoqëruar”, thuhej në përgjigje, duke shtuar se ai kishte punuar nga shtëpia.

“Fëmija shumë i vogël përfitoi nga situata dhe filloi të luante me çelësat dhe për fat të keq, dhe pa e ditur, e publikoi atë status”, thuhej në deklaratë.

Postime të ngjashme

Porsi skenë e ndonjë përralle – Shtëpiza parajse në xhungël të Kostarikës

Dafina Vidishiqi

Veprimet e udhëheqësve që e dëmtojnë moralin e vartësve

Dafina Vidishiqi

Një grua lë punën e saj për ta kthyer një furgon të vjetër në “shtëpinë e saj të ëndrrave”

Dafina Vidishiqi

Kongresmeni amerikan harron që ka kamerën e ndezur – tregon se nuk kishte pantallona gjatë një takimi virtual

Dafina Vidishiqi

Të jetuarit sipas mënyrës Zen – 5 gjëra që duhet të dini

Lea Muslija

16 shtetet që kanë nisur të përdorin pasaportën COVID për të udhëtuar në BE

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...