Një foshnje në mesin e të therurve në Sidnej

nga Xh M

Një foshnje thuhet se është në mesin e viktimave të një sulmi masiv me thikë në një qendër tregtare në Sidnej të Australisë, ku raportohet se një burrë ndoqi viktimat e tij.

Policia konfirmoi se disa persona janë goditur me thikë dhe një person është qëlluar me armë zjarri.

Ndërkaq raportohet edhe për katër persona të vdekur, shkruajnë mediat australiane.

Ato thonë se një incident kritik ka filluar pas një goditjeje masive me thikë dhe një të shtëna në Westfield Bondi Junction kur qendra tregtare ishte e mbushur me blerës.

TË REKOMANDUARA

Kush jemi ne

Zhurnal.mk është Agjenci e Lajmeve e pavarur, e themeluar në vitin 2009, që e mbulon Maqedoninë, Kosovën, Shqipërinë edhe lajmet nga bota.

Regjistrohu

Subscribe my Newsletter for new blog posts, tips & new photos. Let's stay updated!

@2009-2024 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More