Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Një grua lë punën e saj për ta kthyer një furgon të vjetër në “shtëpinë e saj të ëndrrave”

Një ditë tjetër dhe një histori tjetër e dikujt që “paketon gjërat” nga vendi i punës dhe bëhet pjesë e një jete krejt ndryshe.

Bëhet fjalë për Hatti Webster, 27, është një udhëtare me kohë të plotë, e angazhuar për jetën në rrugë, pasi la punën e saj, shndërroi një furgon të vjetër në një shtëpi mahnitëse me rrota dhe u nis përreth Francës, përcjell Telegrafi.

Ajo thuhet se më parë punonte në marketing, por në pandemi vendosi të bënte një ndryshim të madh.

Ajo bleu një furgon të vjetër, të rrënuar Sprinter për 5,000 funte, pastaj filloi punën duke i dhënë asaj një ndryshim të duhur, i cili kushtoi edhe 5,000 funte të tjera.

Dhe në shtator të vitit 2020, ajo shkoi për të ndjekur stilin e jetës që ajo kishte ëndërruar gjithmonë.

Hatti tani ka mbi 50,000 ndjekës në Instagram që mbajnë të azhurnuar udhëtimet e saj në llogarinë @campercreative dhe ajo nuk ka në plan të kthehet kurrë në jetën e saj të vjetër në Mbretërinë e Bashkuar. 

Postime të ngjashme

Prindër, ndëshkoni veprimin dhe jo fëmijën!

D V

Zgjidhni një imazh dhe zbuloni mesazhin emocionues që ka për ju

D V

Jo 1 por 4 libra; Harry do të publikojë të dytin vetëm pasi mbretëresha të vdesë, për këtë arsye

D V

Zgjidhni një rreth dhe zbuloni se sa optimist jeni

D V

Testi që ju tregon çfarë objektivash ju udhëheqin në jetë

D V

Pas fotos së ëmbël të ditëlindjes së George fshihet pikëllimi i Kate Middleton

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...