Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Një grua me thikë tentoi të hynte në pronën 100 milionë dollarëshe të reperit Drake, dhe sulmoi rojen me një tub metalik

Një grua që dyshohet se ishte e armatosur me një thikë u arrestua pranë rezidencës së reperit kanadez Drake në Toronto, ndërsa ai ishte në shtëpi dhe ‘goditi një oficer privat të sigurisë me një tub metalik’, thanë raportimet të martën.

Gruaja, emri i së cilës nuk është bërë i ditur ende, dyshohet se u përball me sigurimin e reperit jashtë portës së rezidencës rreth orës 4:50 pasdite, njoftoi New York Post.

Policia e Torontos u përgjigj rreth orës 5:30 pasdite me shtatë vetura policie dhe dhe automjetin EMS, njoftoi Toronto Sun, transmeton DailyMail.

Gruaja dyshohet se goditi një oficer privat të sigurimit me një tub metalik dhe plagët e rojës mbeten të panjohura, thanë burimet e policisë në dalje.

TMZ raportoi se gruaja u ndalua nga policia para se të ishte në gjendje të shkelte në pronën private të reperit Drake dhe se ai ishte në shtëpi në kohën e incidentit.

Dalja e kundërshtoi raportin në Toronto Sun dhe pretendoi se burimet e saj thanë se gruaja nuk mbante një thikë dhe një roje nuk u godit me një tub.

DailyMail ka arritur në Shërbimet Policore të Torontos për sqarime dhe komente shtesë.

“Një femër që mbante një thikë është arrestuar. Ajo nuk fitoi asnjë lloj hyrje në pronë dhe nuk kishte asnjë të lënduar”, thanë policët për The US Sun.

“Nuk është e qartë se çfarë po bënte ajo në banesë por ajo nuk kishte asnjë komunikim me pronarin e shtëpisë”.

Rezidenca e Drake-it ndodhet në një sipërfaqe prej dy hektarësh dhe mburret me rreth 35,000 metra katrorë me dy sauna, një dhomë masazhesh, një dhomë shqyrtimi dhe një fushë shtëpie basketbolli me madhësi të plotë.

Pasuria, e quajtur ‘Ambasada’, u ndërtua në fund të vitit 2019 dhe vlen 100 milionë dollarë, sipas RealEstate.com.au. Drake e kishte blerë pronën në vitin 2015 për 6.7 milionë dollarë dhe e kishte rinovuar atë.

“Për shkak se po e ndërtoja në vendlindjen time, doja që struktura të qëndronte e qëndrueshme për 100 vjet. Doja që ajo të kishte një shkallë dhe ndjesi monumentale”, tha Drake për Architectural Digest.

“Do të jetë një nga gjërat që lë pas, kështu që duhej të ishte i përjetshëm dhe i fortë”.

Projektuesi i brendshëm Ferris Rafauli i tha daljes se “struktura është një rezidencë e duhur me gurë gëlqerorë të shekullit të 19-të”.

Rezidenca përfshin një dhomë të shkëlqyeshme me tavane të larta 44 metra të ankoruara nga një piano e madhe koncerti e bërë nga Bösendorfer dhe e dizenjuar nga Rafauli me artistin japonez Takashi Murakami.

Postime të ngjashme

Adriana dhe Keith kujtojnë takimin e tyre të parë

Lea Muslija

Xhensila akuzohet se kopjoi këtë skenë të klipit nga këngëtarja e njohur

Lea Muslija

Bebe Rexha: Shpresoj pas disa vitesh të marr një master në psikologji

Lea Muslija

Pas Rihannës, Chris Brown akuzohet për dhunë ndaj një tjetër gruaje

Lea Muslija

Mësohet data e publikimit të këngës së re nga Rita Ora

Lea Muslija

U ndanë papritur, Khloe Kardashian dhe Tristan thuhet se po i planifikonin pushimet së bashku

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...