Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Një grua u arrestua në SHBA pasi refuzoi t’i kthente 1.2 milionë dollarë që i ishin depozituar gabimisht

Një ish-zyrtare në zyrën e sherifit në një periferi të New Orleans është arrestuar, pasi ka refuzuar t’i kthejë më shumë se 1.2 milionë dollarë që ishin depozituar aksidentalisht në llogarinë e saj.

Kelyn Spadoni, 33-vjeçare është marrë në mbajtje të mërkurën me akuzat për vjedhje të 25.000 dollarëve, për mashtrim bankar dhe transmetim të paligjshëm të fondeve monetare.

Spadoni akuzohet për lëvizjen e shpejtë të fondeve në një llogari tjetër dhe përdorimin e disa prej parave për të blerë një makinë të re dhe një shtëpi, thanë autoritetet.

Autoritetet thanë se një gabim kishte bërë që Charles Schwab, një korporatë e madhe e shërbimeve financiare, të depozitonte më shumë se 1.2 milionë dollarë në llogarinë e saj. Kur banka u përpoq të kërkonte paratë, kërkesa u refuzua sepse paratë nuk ishin në dispozicion, sipas zyrës së sherifit.

Raportet thanë se ajo u pushua nga puna nga Sherifi i Parishit të Jefferson pas arrestimit të saj.

Postime të ngjashme

Piceria me “furrë” vullkanike, në temperaturë 1 mijë gradë celsius

S.B.

Shitet në ankand diamanti më i madh në histori, vlera e tij kap vlerën e 14 milionë dollarëve

S.B.

Kjo është macja fatlume – posedon lodra, vepra arti, shtrat dhe televizion

S.B.

Pandemia i ndau vëllezërit binjakë nga Suedia, kështu që ata janë në kufi çdo ditë dhe takohen me njëri-tjetrin

S.B.

Burri humbi unazën e martesës gjatë pushimeve, tani atë e mban me krenari një peshk

S.B.

Një krijesë ‘aliene’ u pa në një plazh në Kaliforni

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...