Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Një grup i atletëve nga “Kosova Mountain Club” sulmohen me armë zjarri në zonën e Zubin Potokut

Një grup i atletëve nga “Kosova Mountain Club”, janë sulmuar sot me armë zjarri në zonën e Zubin Potokut pasi që kishin organizuar ecje në malet e kësaj pjese saktësisht mbi liqenin e Ujmanit.

Nga ky incident nuk është lënduar asnjë person, kështu kanë njoftuar vetë zyrtarët e këtij grupi përmes një postimi në Facebook.“Te gjithë jemi mire dhe te sigurt pas incidentit qe ndodhi. Tani po vazhdojmë ecjen në Shalë të Bajgorës. Ecja sot ka qenë e lajmëruar në institucionin përkatës. Ju faleminderit që treguat shqetësim dhe kujdes”, thuhet në njoftim.

Telegrafi ka provuar të marrë një qëndrim nga ana e policisë, por të njëjtit nuk janë përgjigjur.

Postime të ngjashme

Riaktualizohet çështja e bartjes së shamisë në shkolla

Dafina Vidishiqi

Personat e dënuar në tri vitet e fundit nuk mund të kandidojnë as në zgjedhjet lokale

Dafina Vidishiqi

Vaksinohen Vjosa Osmani dhe Glauk Konjufca

Dafina Vidishiqi

Lekaj: Qeverisë Kurti nuk po i intereson qytetari

Dafina Vidishiqi

Përfaqësuesja e Parlamentit Evropian për Kosovën: Jam lodhur dhe sëmurë duke folur për vizat

Dafina Vidishiqi

Hidhet një pako në drejtim të qendrës së paraburgimit në Prizren

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...