Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Një hartë e botës që të gjithë do ta konsiderojnë ofenduese

Disa njerëz pëlqejnë të shikojnë botën duke u djegur.

Dhe cila është mënyre më të mirë për ta bërë këtë, sesa të krijosh një hartë që është krijuar për të ofenduar fjalë për fjalë të gjithë në të?

Përdoruesi i Reddit, Ghastly42 vendosi të mbledhë paragjykimet e vendeve, histori të bezdisshme dhe i vendosi përballë në hartën e botës, shkruan The Indipendente.

Kazakistani paraqet fytyrën e personazhit komik të Sacha Baron Cohen Borat.

Britania është, ju e keni menduar atë, në BE. Ndërsa Italia është zinxhiri i pizza-ve Domino’s Pizza, i cili shumë mendojnë se ka prishur pjatën e tyre kombëtare, transmeton Telegrafi.

Peisazhi i Australisë është i mbushur me karkaleca, duke iu referuar një reklame televizive nga vitet ’90.

Disa vende të Lindjes së Mesme janë të mbuluar me flamur të SHBA-së.

E gjitha është një rrëmujë. Seriozisht. /Telegrafi/

Postime të ngjashme

Një astronaute grua, për herë të parë në Emiratet e Bashkuara Arabe

S.B.

Gjaku i zogjve funksionon si sistem ngrohjeje në dimër

S.B.

Tentoi të tallet me policinë braziliane duke vendosur një kukull në plazh, ata e kuptuan se çfarë ishte kur iu afruan – por dënuan autorin e kësaj “vepre”

S.B.

Aeroplani tentoi të bënte ulje emergjente, por gruaja lindi foshnjën e saj në mes të fluturimit

S.B.

Pas një dite me alkool, 26-vjeçarja nga Delaware hipën mbi qafën e mikut – rrëzohet me fytyrë për tokë dhe mbetet pa disa dhëmbë

S.B.

Parashutisti spanjoll hidhet nga 3.700 metra, zbret në tokë me 120 kilometra në orë – arrin ta kap kanaçen me precizitet të paparë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...