Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Një i vdekur dhe 8 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë regjistruar tetë raste të reja me coronavirus dhe një person ka humbur jetën, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë.

Janë kryer 3.375 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 8 persona: 2 në Tiranë, 2 në Kuçovë dhe nga një në Shkodër, Durrës, Lezhë, Has.

Vlora është qarku i parë në vend ku nuk ka raste aktive me COVID-19. Aktualisht janë 136 raste aktive, prej tyre trajtim spitalor po marrin 19 pacientë, nga të cilët 5 janë në terapi intensive.

Në 24 orët e fundit, me gjithë përpjekjet e mjekëve nuk e ka fituar dot betejën me COVID-19 një 73-vjeçar nga Tirana, ndërsa janë shëruar 14 qytetarë, duke e çuar numrin e të tyre në 129.879 që nga fillimi i epidemisë.

Shqipëria deri më sot ka regjistruar 132.469 raste pozitive, prej tyre 129.879 janë shëruar, 136 janë aktive, ndërsa luftën me sëmundjen infektuese e kanë humbur 2.454 pacientë.

Postime të ngjashme

Tetë vatra zjarri në Shqipëri, rëndohet situata

D V

Situata e zjarreve në vend, zv.ministrja e Mbrojtjes nga Ksamili: Para përgjegjësisë penale të gjithë ata që dëmtojnë natyrën

D V

Vendi në “pushtetin” e zjarreve, Peleshi: Aktualisht 8 vatra aktive, situata më kritike në Karaburun e Përmet

D V

Rama në Liban për riatdhesimin e 19 shqiptarëve

D V

“S’dua të rri më këtu, dua të shkoj në shtëpi”, flet mes lotësh vogëlushja shqiptare në kampin e ISIS-it në Siri

D V

45 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...