Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Një i vdekur e pesë të lënduar në një sulm me thikë në librari në Kanada

Një grua ka vdekur dhe pesë tjerë janë lënduar në një sulm me thikë në një librari publike në Vancouver në Kanada, raportojnë mediumet e huaja.

Sulmuesi, që dyshohet se ka vepruar i vetëm, është arrestuar dhe gjendet në paraburgim.

Sulmi ka ndodhur pasditen e të shtunës, ndërsa hetuesit u kanë bërë thirrje dëshmitarëve që të paraqiten, veçanërisht atyre që kanë bërë video e më vonë i kanë postuar në rrjete sociale.

“Gjashtë viktima kanë marrë plagë me thikë. Një prej tyre ka vdekur nga plagët. Bëhet fjalë për një grua. Ne dyshojmë se kemi vetëm një sulmues dhe ai është në paraburgim”, ka njoftuar Frank Jang nga Policia e Vancouverit.

Postime të ngjashme

Tragjedi në Peru, përmbyset autobusi, të paktën 27 viktima

Lea Muslija

Palestinezët anulojnë marrëveshjen me Izraelin për vaksinat, thonë se janë shumë afër datës së skadimit

Dafina Vidishiqi

Macron: Vizitori i parë i kancelares në Berlin

Dafina Vidishiqi

BE humb betejën ligjore ndaj kompanisë AstraZeneca për furnizimin me vaksina

Dafina Vidishiqi

Udhëtarët nga Mbretëria e Bashkuar do të duhet të hyjnë në karantinë me të mbërritur në Itali

Dafina Vidishiqi

Guterres riemërohet Sekretar i Përgjithshëm i OKB-së

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...