Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Një lajm i mirë për Gjermaninë, ulet ndjeshëm numri i infektimeve

Në Gjermani ka rënë numri i infektimeve në rreth 9.700 në 24 orët e fundit, që është rreth 3.500 më pak se para një jave.

Numri i vdekjeve është ende i lartë, por indikatori i infektimeve në 100000 banorë në shtatë ditët e dundit ka rënë në 82, ndërkohë që vetëm para dy javësh ka qenë mbi 197, transmeton albinfo.ch..

Autoritetet gjermane shëndetësore thonë se masat po japin rezultate dhe kanë shpresë se do të hiqen gradualisht pas 15 shkurtit shumica e masave.

Postime të ngjashme

SHBA paralajmëron kundër udhëtimit në disa shtete

D V

Rikthehet komunikimi mes dy Koreve

D V

Ushtria amerikane do të largohet deri në fund të vitit nga Iraku

D V

Nju Jorku rrit përpjekjet për nxitje të vaksinimit

D V

Partitë nga Republika Sërpska bojkotojnë institucionet e Bosnjës për shkak të mohimit të gjenocidit

D V

OKB bën thirrje për ulje të tensioneve në Tunizi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...