Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Një Lamborghini i rrallë është në shitje për 2.15 milionë dollarë

Lamborghini Miura, model 1971 P400 SV special, del në ankand.

Modeli i restauruar sportiv është vetëm një nga 764 modelet gjithsej në të gjithë botën dhe kjo veturë pritet të tërheqë shumë vëmendje.

Kjo është pikërisht arsyeja pse çmimi i saj do të jetë jashtëzakonisht i lartë, sepse, siç raportohet, ankandi do të fillojë me 2.15 milionë dollarë dhe kështu të arrihet super vetura e parë që do të arrijë një çmim kaq të lartë, transmeton Telegrafi.

Ky model Miura u krijua për industrialistin francez, Jacques Dembiermont.

Lamborghini Miura e tij e përfunduar nga Oro Metallizzato, doli nga linja e prodhimit në vitin 1971.

Postime të ngjashme

Volkswageni paralajmëron modelin e ri me të cilin do të vendosë standarde të reja

S.B.

Teslas i bie vlera

S.B.

Rënie e shitjes së automjeteve të reja për 33 për qind

R Zh

Gjithnjë e më shumë po vidhen pasqyrat e veturave, hajnat po e përdorin teknologjinë e avancuar të tyre

S.B.

Tesla do blejë nikel nga minierat e Kaledonisë së Re

S.B.

Fiat-Chrysleri dhe PSA-ja shënuan fitime në “vitin pandemik”

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...