Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Një model elektrik i Renault 5 pritet të dalë në shitje në vitin 2025

Zhurnal Ads

Renault ka njoftuar se do ta riprodhojë modelin ikonik të saj Renault 5, por në version plotësisht eletrik, ndërsa ky model do të dalë në shitje nga viti 2025, shkruan “Autoexpress”.

Si Honda, që modelin Honda e, do ta prodhojë, por në version elektrik, njëjtë do të veprojë edhe Renault. Por, shefi ekzekutiv i Renaultit, Luca de Meo, ka premtuar se versioni elektrik i Renault 5 do të jetë i përballueshëm për shumë qytetarë.

Detajet teknike nuk janë bërë të ditura, por shumë po e presin veturën klasike Renault 5 në versionin elektrik.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Këto janë veturat që garojnë për titullin ‘Vetura Evropiane e Vitit’

S.B.

Vetura e Pagani-t thyen një rekord të ri në shpejtësi

admin

Kamerës që nuk i ikë asgjë, ajo regjistron edhe targat e një makine nga një distancë prej 1500 metrash

S.B.

“Volkswagen”-i pret që Apple ta “shkundë” autoindustrinë

S.B.

Prodhuesi më i çuditshëm i veturave kthehet me një model të ri

S.B.

Ky furgon luksoz prej 90 mijë dollarësh mund të strehojë deri në 5 persona dhe ofron komoditet të jashtëzakonshëm

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...