Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Një model i veçantë dhe numerikisht i kufizuar i A110 po vjen nga Alpine

Kompania e veturave Alpine do të ofrojë modelin A110 Legende GT për klientët evropianë në vetëm 300 kopje.

Kompania franceze e veturave Alpine, ka zbuluar një model të ri të kufizuar numerikisht që u prezantua në vitin 2017.

A110 Legende GT vjen për klientët evropianë në vetëm 300 kopje, dhe koncepti i tij është një përgjigje ndaj modeleve 718 Cayman dhe 4C, të cilat mbështeten nga Porsche dhe Alfa Romeo.

A110 Legende GT sjell me vete një motor më të fuqishëm që drejton versionin A110S dhe një paketë më të pasur pajisjesh që Alpine tashmë ofron me versionin Legenda dhe do t’u ofrohet klientëve në dy ngjyra (gri Mercury dhe blu Abyss).

Alpina me dy vende, pjesa e brendshme e së cilës është e veshur me një kombinim të lëkurës, karbonit dhe aluminit, mundësohet nga motori turbo me benzinë ​​me katër cilindra me benzinë ​​1.8 litërsh që zhvillon 292 kuaj fuqi dhe 320 Nm, e cila është e mjaftueshme për të përshpejtuar nga 0 në 100 km / orë në 4.4 sekonda dhe ka shpejtësi maksimale 250 km / orë.

Transmetimi i energjisë në boshtin e pasmë bëhet përmes një transmetimi automatik me 7 shpejtësi, dhe për një botim numerikisht të kufizuar (me një pllakë alumini të përshtatshme në konsolën qendrore) duhet të ndahen 71,600 euro.

Postime të ngjashme

Opel Astra i ri po vjen në fund të vitit

Dafina Vidishiqi

Edhe sa mund të vazhdoni vozitjen, nëse drita në tabelën e kontrollit të veturës tregon se po ju mbaron vaji?

Dafina Vidishiqi

Vetura unike e gatshme t’i dorëzohet pronarit, Bugatti La Voiture Noire u shit për 16.7 milionë euro

Dafina Vidishiqi

Toyota zhvendos prodhimin në Republikën Çeke

Lea Muslija

BMW E28 Alpina B9 nga viti 1983 del në shitje për 35 mijë euro

Lea Muslija

Audi RS Johann Abt Signature Edition, vjen me motor tejet të fuqishëm që zhvillon shpejtësi marramendëse

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...