Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Një moment historik i ri: PUBG Mobile është shkarkuar një miliard herë, pa Kinën

PUBG Mobile ka qenë një nga video-lojërat më të njohura në planet, që nga viti 2018 – dhe në 2019 ishte lojë me të ardhurat më të larta.

Tani është bërë një tjetër moment historik – Tencent ka njoftuar se PUBG Mobile është shkarkuar deri në një miliard herë, duke përjashtuar Kinën.

Përveç kësaj, Tencent gjithashtu njoftoi një partneritet me Godzilla.

Lojtarët do të jenë në gjendje të marrin pjesë në një ngjarje në lojë që do të zhvillohet paralelisht me shfaqjen e filmit të ardhshëm, i cili përfshin mënyrën në lojë dhe përmbajtjen tematike.

Tencent po ofron gjithashtu një hartë Karakin të hapur për lojtarët celularë në 7 prill.

Studio e programimit vazhdon të azhurnojë rregullisht këtë lojë mobile, duke përfshirë harta dhe shumë më tepër, gjë që i bën lojtarët të lumtur.

Shumë janë duke u kthyer përsëri për shkak të kësaj, dhe kjo është një nga arsyet kryesore për fluksin e vazhdueshëm të lojtarëve të rinj.

Në fillim të këtij viti, Tencent njoftoi një lojë, me grafikë më të mirë për t’u përshtatur për telefonat modernë – PUBG: New State. Loja pritet të zbulohet në Android dhe iOS më vonë këtë vit.

Postime të ngjashme

Ja kur do të arrijë pajisja e fundit e realitetit virtual nga Sony dhe si do të duket

Dafina Vidishiqi

Zbulohen madhësitë e Samsung Galaxy S22, sërish i veçantë modeli Ultra

Dafina Vidishiqi

Honor zbulon laptopët MagicBook X 14 dhe X 15

Dafina Vidishiqi

Gmail pësoi ndryshime madhore

Lea Muslija

Gjermania ka një kompjuter kuantik, Merkel e quan atë një “mrekulli”

Lea Muslija

WhatsApp sjell dy ndryshime në reja në aplikacion, ja për çfarë bëhet fjalë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...