Një nënë e katër fëmijëve fiton një milion dollarë në lotarinë e vaksinimit në Colorado

Një nënë e katër fëmijëve nga Colorado, SHBA – është përzgjedhur si fituese e një milion dollarë në lotarinë e vaksinave, e ky çmim është dhënë nga guvernatori i këtij vendi Jared Polis, shkruan AP.

 

Heidi Rusell, shprehu mirënjohjen e saj dhe njëherit pranoi se kishte mbetur e shokuar kur mësoi se është fituese, transmeton Telegrafi.

“Ky çmim do të jetë një ndihmesë e madhe në rritjen e katër fëmijëve. Kur më tregoi e bija, komenti i saj i parë ishte ‘po, kolegji im do të paguhet’.

Fushata e lotarisë iu dha pesë banorëve të Colorados nga një milion dollarë në javë, në një përpjekje për të promovuar vaksinat e COVID-19.

Banorët që kanë marrë të paktën një prej dozave të rekomanduara të vaksinës, me automatizëm janë bërë pjesë e lojës.

Por, të dhënat e këtij shteti tregojnë se pavarësisht kësaj fushate nuk është rritur përqindja e vaksinimit. 

Related posts

Komisioni Evropian ndan 6.3 miliardë euro për rimëkëmbjen e Kroacisë

N E

Pas vaksinimit të 83 për qind të popullatës, Danimarka heq masat anti COVID-19

D V

Biden mbron vendimin për tërheqje nga Afganistani

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com