Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Një nënë ka fituar padi penale për neglizhencë dhe malltretim të një fëmije

Në periudhën nga 25.02. deri në 29.01.2021 nëpunësit policorë të SPB Shkup në bashkëveprim me Qendrën ndërkomunale për punë sociale Shkup, janë ndërmarrë masa dhe aktivitete për parandalim të dukurisë sociopatologjike “lëmoshë”, gjatë së cilës janë arrestuar R.A.(36), M.S.(24) dhe S.O.(38), të gjithë nga Shkupi, dhe kundër tyre do të ngritet parashtresë adekuate, ndërsa është evidentuar edhe një person i mitur, për shkak të cilës në stacionin policor është thirrur nëna e saj L.S.(44) nga Shkupi, kundër të cilës pas dokumentimit të rrastit do të ngritet padi penale për veprën e kryer penale “neglizhencë dhe malltretim i fëmijës” sipas nenit 201 nga Kodi Penal.

Postime të ngjashme

Rrahu një femër, Policia arreston pejanin

D V

Tentativë grabitje në Durrës/ 27-vjeçari futet me forcë në banesën e një gruaje e godet me grusht dhe e kërcënon me thikë, arrestohet nga policia

D V

Shqiptari në Greqi që vrau gruan: Kam prova që më tradhtonte

D V

Aksident i rëndë afër kufirit të Bllacës, rrokulliset kamioni

D V

Ndërron jetë një i burgosur në Idrizovë

D V

Arrestohen dy persona të kërkuar nga policia

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...