Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Një nga telefonat më të mirë për lojëra arrin në mars

Telefoni që do të kënaqë të gjithë adhuruesit e lojërave video mund të vjen më herët sesa pritej.

Ai është Asus ROG Phone 5, i cili shumë lehtë mund të bëhet një nga telefonat më të mirë të lojërave të vitit (të paktën sipas njoftimeve), dhe do të prezantohet më 10 mars, e cila është një surprizë duke marrë parasysh që ne jemi modeli i mëparshëm, Asus ROG Phone 3, vitin e kaluar erdhi vetëm në korrik, raporton Android Authority, transmeton Telegrafi.

Është akoma një mister i vogël pse nuk ka Asus ROG Phone 4.

Gjegjësisht, kompania vendosi të kapërcejë atë numër pa ndonjë shpjegim të veçantë, dhe supozohet se numri 4 konsiderohet i pafat në disa rajone.

Për ata që pyesin pse Asus ROG 5 mund të jetë pajisja mobile më e mirë e lojrave këtë vit, është sepse ai do të ketë një ekran 6.78 inç, një bateri 6,000 mAh që mbështet karikimin 65W, procesorin më të fundit dhe aktualisht më të fuqishëm Qualcomm Snapdragon 888, 16 GB RAM dhe kamera kryesore 64 MP.

Postime të ngjashme

Qeveria indiane vendos masa të rrepta ndaj rrjeteve sociale

S.B.

Gjithçka që dimë deri më tani për iPhone 13

S.B.

Sa është i mbrojtur telefoni juaj nga uji? Ja se çfarë duhet t’i kushtoni vëmendje

S.B.

Vivo S9 do të vijë me kamerë për Selfie me 44 megapiksel

S.B.

TikTok pajtohet të paguajë 92 milionë dollarë, akuzohet për shkelje ligjore me softuerin për njohje të fytyrës

S.B.

Vivo S9 do të vijë me kamerë për Selfie me 44 megapiksel

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...