Agjencia Zhurnal.mk

Një oficeri i lartë ushtarak në Egjipt vdes nga COVID-19

Ushtria e Egjiptit tha që një oficer i lartë vdiq të dielën pas infeksionit të tij nga koronavirusi, raporton AP.

Ushtria tha në një deklaratë se Gjeneral Major Khaled Shaltout ishte infektuar ndërsa merr pjesë në sterilizimin që ushtria ka kryer në të gjithë vendin.

Ushtria tha se ka sterilizuar dhe dezinfektuar institucionet publike dhe disa sheshe në kryeqytet, Kajro dhe qytete të tjera, për të frenuar përhapjen e koronavirusit.

Zëdhënësi ushtarak Tamer el-Refai të shtunën postoi pamjet në mediat sociale duke treguar personalitete ushtarake me pajisje mbrojtëse dhe pajisje ndërsa dezinfekton sheshin Tahrir, epiqendrën e kryengritjes së vitit 2011 dhe stacionin e metrosë atje.

Përmbarimi ishte zyrtari më i lartë i infektuar nga virusi deri më tani në Egjipt, i cili ka rreth 300 raste dhe 10 vdekje.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...