Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Një oktapod sulmon një person teksa ishte duke notuar

Një burrë është sulmuar nga një oktapod ndërsa notonte në një plazh piktoresk në Australinë Perëndimore.

Lance Karlson ishte duke ecur përgjatë plazhit në Geographe Bay në Dunsborough me vajzën e tij dy-vjeçare kur pa pëlhurat e një oktapodi që rridhnin në një pulëbardhë në sipërfaqen e ujit.

Kureshtar nga pamja, Carlson u ngjit atje ku ndodhi dhe filmoi një oktapod duke notuar me shpejtësi drejt tij. Oktapodi rrahu tentakulat e tij në çift përpara se të tërhiqej.

Pak kohë më vonë Carlson shkoi të notonte dhe gjeti oktapodin të ulur në një shtrat predhash.

Ai ka thënë se derisa po e shikonte, oktapodi e sulmoi duke e goditur në krahë dhe duke ia lidhur qafen.

“Syzet e mia ishin shumë të mjegullta për të parë se çfarë kishte ndodhur dhe unë notova përsëri në breg” tha Carlson. “Shenjat e tentakulave ishin përreth qafës time”.

Postime të ngjashme

Të gjitha detajet që duhet të dini para se të provoni BOTOX për herë të parë

Lea Muslija

A e uli pandemia numrin e atakëve të zemrës me 30% në vitin 2020?

Lea Muslija

Këto katër gjëra nga kuzhina janë zëvendësim i shkëlqyeshëm, nëse nuk keni detergjent rrobash

Dafina Vidishiqi

Thënia “besoni instinktit” është një mit

Dafina Vidishiqi

Harresa, përse ndodh?

Dafina Vidishiqi

Porsi skenë e ndonjë përralle – Shtëpiza parajse në xhungël të Kostarikës

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...