Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Një pacient me Covid ka ikur nga spitali “8 Shtatori”

Shkup, 7 tetor – Zhurnal.mk – Një pacient i pastrehë, e i cili ka rezultuar pozitiv ndaj Covid 19, mbrëmë ka ikur nga spitali “8 Shtatori” në Shkup, informon Zhurnal.

Bëhet fjalë për një person të pastrehë, i cili ishte gjetur në gjendje të rëndë shëndetësore e pas testit, ka rezultuar pozitiv. Ngjarjen e konfirmojnë edhe nga MPB, dhe pas intervenimit të policisë, personi është kthyer në spital.

“Më 06.10.2020 në ora 21:30 nga spitali “8 Shtatori” është paraqitur se nga covid qendra ka ikur pacienti B.I nga Kumanova. Pas masave të ndërmara nga zyrtarët policorë, personi është gjetur dhe rreth orës 02:00 është kthyer në spital”, thonë nga MPB.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Gashi: Alternativa do të hynte në Qeveri, por pa BDI-në

R Zh

Musliu: Në Maqedoni nga viti 1990 gjithmonë diçka është tensionuese

T E

Pandemia rriti çmimin e barnave dhe shërbimeve mjekësore

T E

Heshtje në BDI për dorëheqjen e Mexhitit?

R Zh

Remzi Mehmedi: Tetë njësi zgjedhore siç është edhe ndarja e rajoneve zhvillimore

T E

Ulet numri i kurorzimeve për shkak të pandemisë

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...