Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Një person hedh pistoletën në rrethimin e Rinasit, me fishekë dhe numër serie të rregullt, nisin menjëherë hetimet

Policia ka sekuestruar një pistoletë tip Zastava në Rinas, e cila ishte hedhur në rrethimin e aeroportit. Mësohet se arma ka qenë e pajisur me krëhër, fishekë dhe numër serie të rregullt, ndërsa është dërguar në laborator për ekzaminime të mëtejshme.

Vijojnë hetimet në lidhje me rastin, për të bërë të mundur identifikimin e personit që e ka hedhur armën në afërsi të Rinasit, dhe nëse ajo është përfshirë apo jo në ngjarje kriminale.

“Më datë 19.05.2021, gjatë kontrollit të territorit, shërbimet e policisë kanë gjetur të fshehur pranë serave te fshatit Berxullë, bashkia Vore një armë zjarri pistolete dhe një sasi municione luftarak të cilat u sekuetruan në cilësinë e proves materiale. Punohet për zqarimin e rrethanave dhe identifikimin e autorit në lidhje me këtë ngjarje’, njoftojnë burimet nga Policia.

Postime të ngjashme

Aksident trafiku, rrokulliset kamioni në afërsi të Strazhës

R Zh

Ky është shoferi i kamionit nga RMV, ku u sekuestruan 300 kg kokainë në Durrës

Dafina Vidishiqi

Arrestohet një person në Manastir, kapet me lëndë narkotike

Dafina Vidishiqi

Kapet 300 kg kokainë në Portin e Durrësit, gjendet në kamionin e një shtetasi nga Maqedonia e Veriut

Dafina Vidishiqi

Shtip, gjendet i vdekur një 38-vjeçar

R Zh

Një qytetar i Dibrës është plagosur me armë zjarri

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...