Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Një person humbi jetën dhe një tjetër u lëndua rrëndë në aksidentin e djeshëm në “Ruzvelltova”

Dje në orën 16.45, është denoncuar se në rr. “Franklin Ruzvellt” në Shkup ka ndodhur aksident trafiku ndërmjet automjetit të udhëtimit “Citroen”, me targa të Gostivarit, i drejtuar nga T.N.(32) nga Gostivari dhe automjeti i udhëtimit “Opel” me targa të Strumicës, i drejtuar nga G.K.(34) nga f.Prosenikovë, Strumicë. T.N. ka marrë lëndime të rrënda trupore pas çka është dërguar në Kompleksin klinik “Nënë Tereza”, ku edhe ka ndërruar jetë. Lëndime trupore ka marrë edhe G.K., të konstatuara në Spitalin e përgjithshëm të qytetit “8 Shtatori”. Është kryer hetim në vendin e aksidentit nga ekipi hetues i SPB-Shkup dhe Prokurori publik, me urdhër të të cilit trupi i të ndjerit është dorëzuar për autopsi.

Postime të ngjashme

Aktakuzë për terrorizëm ndaj tre personave nga Kumanova

D J

Shtetasit e Maqedonisë përfituan mijëra euro duke mashtruar kompani nga vendet e Ballkanit

D J

Një furgon përplasi motoristin në Kumanovë, me lëndime të rënda dërgohet në spital

S.B.

Shqiptohen dënime për burrë e grua, shtetas të Gjermanisë – falsifikuan PCR-testet

S.B.

Dy persona lëndohen rëndë në aksident, automjeti doli nga rruga Prilep-Manastir

S.B.

Koka e trafikut të drogës nga Turqia, i afërt me ‘bosin’ e heroinës Abdulselam Turgut, 65-vjeçari i vrarë në Tiranë po verifikohej për pastrim parash

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...