Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë Kronika

Një person në gjendje të dehur kanos me armë familjarët në Pejë

Një person është arrestuar nga Policia në Pejë pasi që  i njëjti në gjendje të dehur kishte kanosur familjarët me armë.

Policia njofton se i dyshuari është dërguar në mbajtje me urdhër të prokurorit.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti në gjendje të dehur kishte kanosur me armë familjarët. Njësia policore me të arrit në vendin e ngjarjes, kishte hasur dhe konfiskuar një armë automatikë, me dy karikator, një armë artizanale dy tytëshe, një Pistoletë Bereta 7.65 mm me një karikator, një Pistoletë Colt 9 mm me një karikator, dhe dy karikator të AK-47 si dhe një sasi e municionit të armëve përkatëse. Me urdhër të prokurorit, i dyshuari dërgohet në mbajtje”, thuhet në raportin e Policisë.

Postime të ngjashme

Fundjava në Kosovë me rrebeshe shiu, java e ardhshme me valë të nxehtit afrikan

Dafina Vidishiqi

Gjykimi ndaj Salih Mustafës në Hagë fillon më 15 shtator

Dafina Vidishiqi

Vasfije Krasniqi kërkon solidarizim për ta kundërshtuar dhunën seksuale në luftë

Dafina Vidishiqi

Asociacioni, a mund t’i tensionojë raportet Kosovë – SHBA?

Dafina Vidishiqi

Osmani e Erdogan bisedojnë për thellimin e bashkëpunimit mes Kosovës e Turqisë

Dafina Vidishiqi

Ky është shoferi i kamionit nga RMV, ku u sekuestruan 300 kg kokainë në Durrës

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...