Maqedoni

Një pjesëtar i Alfës do të dëshmojë në rastin “Monstra”

Zhurnal Ads

Shkup, 25 shtator – Zhurnal.mk – Dëshmitarët e fundit të propozuar nga mbrojtja në rastin “Monstra” sot në Gjykatën Penale Shkup, është planifikuar ta japin dëshminë e tyre. Sipas njoftimeve nga seanca e mëparshme, sot duhet të dëshmojnë tre dëshmitarë, njëri prej të cilëve është anëtar i njësisë policore Alfa. Me përfundimin e kësaj faze vijon periudha përgatitore për fjalët përmbyllëse.

Përsëritjen e lëndës gjyqësore për vrasjen e pesëfishtë në Liqenin e Smilkovës në prill të vitit 2012 e drejton çifti gjyqësor Ognen Stavrev dhe Osman Shabani. Ndërsa aktaktakuza përfaqësohet nga prokurorët Fatime Fetai dhe Gavrill Bubevski.

Postime të ngjashme

Edhe 19 pacientë me Covid janë pranuar në spitalet e Shkupit

Z H

Fuere: Taktika e qeverisë bullgare është e pakuptimt

XH,I

Filipçe: Masat e reja janë hapi i fundit para vendosjes së orës policore

XH,I
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...