Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Një qengj me pesë këmbë lindi në Australi

Një qengj i rrallë me pesë këmbë, ka lindur në një fermë në qytetin jugor të Australisë Perëndimore të Kojonup.

Sipas mediave vendase, përcjell Telegrafi, ka qenë fermeri Marshall Bowey ai që vuri re lindjen e pazakontë në fundjavë.

“Ne ishim duke ndjekur qengjat dhe kuptuam se njëri kishte pesë këmbë”, tha Bowey.

“Nuk kam asnjë ide se çfarë do të shkaktonte diçka të tillë”.

Z. Bowey ka mbajtur një vëzhgim të ngushtë të qengjit, i cili është me një madhësi shumë të shëndetshme dhe është në gjendje të mirë shëndetësore.

Departamenti i Industrive Primare dhe Zhvillimit Rajonal patologu i lartë veterinar Dr Shane Besier tha se gjymtyra shtesë ka të ngjarë të jetë një defekt i rastësishëm gjenetik.

Postime të ngjashme

Grumbullimi, teknika që ju ndihmon të jeni më produktiv

Lea Muslija

Mençuria dhe grykësia, çfarë i dallon nga njëra-tjetra?

Lea Muslija

Shtohen rastet me depresion, rritet ndjeshëm konsumi i qetësuesve në vend/ Ja pasojat që solli pandemia e COVID-19

Dafina Vidishiqi

Këto 5 mite të njohura bukurie nuk duhet t’i besoni më

Dafina Vidishiqi

Këshilla nga amvisat me përvojë: Një truk që parandalon formimin e akullit në frigorifer

Dafina Vidishiqi

3 arsye pse vajzat mund të bëhen të bezdisshme për një mashkull

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...