Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Një qytetar i Manastirit është arratisur nga Kovid qendra rajonale, ndërsa më pas ka vdekur nga Covid-19

Manastir, 19 nëntor, zhurnal.mk – Qytetari M.A. (35) nga Manastiri i hospitalizuar në Spitalin klinik – Manastir është arratisur nga reparti infektiv ku është mjekuar nga infeksioni i shkaktuar nga Kovid-19, ndërsa pas disa orësh pasi është kthyer në spital ka vdekur.

Ngjarja ka ndodhur dje pasdite pasi M.A. është arratisur nga spitali, pas denoncimit të shërbimeve kompetente dhe me intervenimin e policisë është gjetur në shtëpi dhe me shërbimin e ndihmës së shpejtë është kthyer për mjekim.

“Pacienti, pozitiv në Kovid-19 në spital është kthyer me automjetin e ndihmës së shpejtë, por në gjendje të rëndë shëndetësore, jokontaktibil, me vlera të ulëta të frymëmarrjes dhe cianozë të theksuar. Edhe krahas masave të ndërmarra për reanimacion në orën 18:45 pacienti ka vdekur me pasqyrë të rëndë klinike të insufiencës së rëndë kardiorespiratore, sqarojnë autoritetet shëndetësore dhe konfirmojnë se gjatë natës në repartin infektiv në Manastir përveç 35-vjeçarit, nga Kovid-19 kanë vdekur edhe dy persona të tjerë të moshës 55 dhe 73 vjeçare.

Postime të ngjashme

Kontesti me Bullgarinë, Selmani: Humbëm kohë, nuk mësuam nga historia me Greqinë

R Zh

Ohër-Strugë, kërkohet tërheqja e turistëve të huaj

R Zh

Qytetarët nuk i njohin përfaqësuesit e tyre në pushtetin lokal

R Zh

Visar Ganiu: Urime Drita Islami – suksese edhe në gara të tjera të përmasave botërore

R Zh

Karakachanovi kritikon Borissovin për “kthesën” në qëndrimin e tij ndaj RMV-të

R Zh

Nikollovski: VMRO nuk do të lejojë zgjedhje lokale pa ‘fingerprint’

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...