Një ‘shfaqje e shkëlqyeshme’: Kështu u vlerësua gara ndërmjet Rimac Nevera kundër Porsche Taycan dhe BMW M5

Rimac Nevera nuk ndalet dhe kjo makinë është bërë një standard i ri në botën e automobilave.

 

Kjo dëshmohet edhe nga një video e publikuar nga Mat Watson, një gazetar i njohur i automobilave, përcjell Telegrafi.

Dhe kësaj radhe, siç thuhet më tej, bëhet fjalë për një garë shpejtësie midis Porsche Taycan, BMW M5 dhe Rimac Nevera.

Siç thotë ai vetë, “këto vetura nuk janë në të njëjtën klasë, por janë vetura shumë të shpejta, dhe është një shfaqje e shkëlqyeshme ku tregohet se sa fuqi ka automjeti i bërë nga Mate Rimac”. 

Related posts

Edhe pse është prodhuar më 1980, pronari i ardhshëm duhet të paguajë shtrenjtë për këtë BMW M1

D V

Hyundai ka prezantuar një veturë sportive me 690 kuaj/fuqi dhe planet teknologjike

D V

A mund që MINI John Cooper Works GP3 të jetë edhe më i mirë?

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com