Agjencia Zhurnal.mk

Një shofer i Amazon lë punën duke braktisur furgonin plot me pako në një pikë karburanti

Një postim në Twitter i një shoferi të Amazon është shpërndarë gjerësisht pasi ai shkroi se e kishte lënë punën e tij dhe e kishte braktisur një kamion plot me pako në një pikë karburanti në periferi të Detroit.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për shoferin 22-vjeçar, Derick Lancaster, i cili la çelësat në veturë, e thirri një taksi dhe u kthye në shtëpi.

Siç thuhet më tej, Lancaster i tha WXYZ në një intervistë se ishte i ngopur me ndërrimet e gjata të punës.

Ai tha se ai shpesh ka punuar deri në 12-orë ditë, gjatë së cilës atij iu kërkua të dorëzojë qindra pako, dhe se ai ishte i pakënaqur me pagën e tij prej 15,50 dollarë në orë.

Lancaster kishte theksuar se shkaku i fundit momenti kur atij i mungonte një ceremoni e motrës së tij pasi ai u shfaq vonë për shkak të orarit të tij të punës.

Postimi i Lancaster-it është shpërndarë mijëra herë dhe kishte mbi 200 mijë pëlqime.

Gjithsesi, komentet ishin të të dy llojeve – zemërim dhe mbështetje.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...

Regjistrim Domain, Ueb Hosting, Uebfaqe për kompaninë tuaj, vetëm për    273 euro

error: Content is protected !!