Një shtetas i RMV-së kapet me drogë në Gjermani

Policia gjermane ka kapur 23 kilogram kokainë në vlerë prej miliona eurove. Droga është kapur nga policia kufitare në Lindau dhe policia e autostradës A7, në afërsi të tunelit Fisen, që lidh Austrinë me Gjermaninë.

 

Droga është kapur në një makinë të tipit Citroen, që po drejtohej nga 41-vjeçari, shtetas i Maqedonisë së Veriut.

Të martën policia gjermane njoftoi se pas kontrolleve në makinën Citroen është gjetur droga e vendosur në bunker të posaçëm, ndërsa tek shtetasi maqedonas janë kapur edhe para të gatshme, vlera e të cilëve nuk bëhet e ditur.

Related posts

Kontrabandoi tre sirian nga Shqipëria në Kosovë, arrestohet i dyshuari

D V

I drejton armën policëve pastaj arratiset, prokuroria nis hetimet ndaj të dyshuarit në Pejë

D V

Shiste marihuanë në Ferizaj, një muaj paraburgim për shtetasin e Maqedonisë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More