Agjencia Zhurnal.mk
Shëndetësi

Një studenteje në Itali aksidentalisht ia japin gjashtë doza të vaksinës së Pfizerit

Një studenteje në Spitalin “Noa” në Massa të Italisë aksidentalisht i është injektuar një shishe e tërë e vaksinës antiCOVID të Pfizerit që përmban gjashtë doza, raporton “Gazzetta del Sud”.

Studentja 23-vjeçare është hospitalizuar në dhomën e emergjencës në Massa dhe është nën mbikëçqyrje të mjekëve.

Stafi që ka vaksinuar studenten e ka kuptuar menjëherë gabimin dhe ia ka kumtuar 23-vjeçarjes.

Gjendja e 23-vjeçarjes është e mirë, por mbetet nën mbikëçqyrje ndërsa është duke marrë terapi. Është rasti i parë i tillë në Itali.

Postime të ngjashme

8 ushqime që duhet t’i konsumoni patjetër këtë verë për të marrë gjithë hidratimin që ju duhet

Dafina Vidishiqi

Duhet apo nuk duhet të konsumoni qumësht? Ja çfarë ndodh me trupin tuaj kur e eliminoni atë tërësisht nga dieta juaj

Dafina Vidishiqi

Mëngjeset perfekte për lëkurë fantastike dhe plot shkëlqim

Dafina Vidishiqi

Ja sa hapa në ditë ju ndihmojnë të humbni peshë?

Dafina Vidishiqi

Të gjithë i rekomandojnë si të shëndetshme, mirëpo mund të shkaktojnë migrenë dhe helmim

Dafina Vidishiqi

WATERPIK – DUSH ORAL për higjienën interdentale

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...