Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Një super-jaht 22-milionësh, vepër e italianëve

Studioja italiane “Lazzarini Design” ka projektuar një superjaht futuristik, me 6 dhoma gjumi, panele diellore në dy anët dhe një hapësirë për të transportuar edhe një automjet.

I quajtur “Pagarus”, ky mjet lundrues pritet të kushtojë rreth 22 milionë euro. Ai është menduar të ketë gjatësi prej 25 metrave dhe shpejtësi prej 28 miljeve në orë, shkruan a2news të mërkurën.

Jahti është projektuar për tetë tetë pasagjerë dhe katër anëtarë të ekuipazhit.

Studioja italiane e ka përshkruan realizimin e projektit, të frymëzuar nga natyra.

Postime të ngjashme

Aeroplani në kamion, Boeing 727 “përshkoi” rrugët e Anglisë

S.B.

Porsche & Volkswagen Group po e shqyrton mundësinë të futet në Formula 1

S.B.

Versioni kinez i S-Class duket si Rolls-Royce dhe kushton sa rreth një e treta e modeleve luksoze

S.B.

Mercedesi prezanton bolidin e Formula 1 me të cilin synon ta mbrojë titullin këtë vit

S.B.

Subaru WRX i ri deri në fund të vitit

S.B.

Del në shitje Porsche e Maradonës: Veturën e fundit që e kishte në pronësi në Evropë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...