Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Një tërmet 6.3 ballë godet Filipinet

Tërmeti ndodhi 74 kilometra nën sipërfaqe dhe epiqendra e tij ishte në rajonin Calatagan i vendosur në jugperëndim të Luzonit, tha Instituti Filipinas i Vullkanologjisë dhe Sizmologjisë.

Një tërmet me fuqi prej 6.3 ballë sot në mëngjes goditi ishullin Luzon pranë kryeqytetit Manila të Filipineve, transmeton Anadolu Agency (AA).

Tërmeti ndodhi 74 kilometra nën sipërfaqe dhe epiqendra e tij ishte në rajonin Calatagan i vendosur në jugperëndim të Luzonit, tha Instituti Filipinas i Vullkanologjisë dhe Sizmologjisë në Twitter.

Autoritetet paralajmëruan për lëkundje të tjera por nuk lëshuan alarm për cunami.

Nuk ka raportime për viktima apo dëme materiale.

Postime të ngjashme

Avioni bën ulje të detyruar në Sofje! Pasagjeri sulmoi stjuardesën dhe…

T E

Frika nga protesta e grave, Pallati Presidencial rrethohet me barrikada para 8 marsit

T E

Tërmet tjetër me madhësi 4.2 të shkallës Rihter “trondit” Larisën

T E

Piloti fik motorrët e avionit me 101 persona në bord, tmerrohen pasagjerët

T E

Mianmar, forcat e sigurisë hapin zjarr, bëjnë bastisje

T E

Pronari merr peng qiraxhijtë e padëshiruar, i lidh e i hedh dhjetra km larg

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...