Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Një tërmet 6,3 ballë godet Indonezinë

BMKG tha se epiqendra e tërmetit ka qenë 109 kilometra në jugperëndim të qytetit Tuapejat në ishujt Mentawai.

Një tërmet me fuqi prej 6,3 ballësh sot ka goditur provincën Sumatra Perëndimore të Indonezisë, bëri të ditur Agjencia Meteorologjike, Klimatologjike dhe Gjeofizike e vendit (BMKG), transmeton Anadolu Agency (AA).

Agjencia tha se epiqendra e tërmetit ka qenë 109 kilometra në jugperëndim të qytetit Tuapejat në ishujt Mentawai pranë brigjeve të provincës.

Fatkeqësia natyrore ndodhi 10 kilometra nën sipërfaqe.

Megjithëse nuk u raportua për vdekje, u lëshua një paralajmërim për cunami.

Postime të ngjashme

Ekspertët e OBSH pritet “të copëtojnë” raportin e përkohshëm në Wuhan

S.B.

Universiteti turk: Vaksina Sinovac e Kinës 83.5% efektive

Z H

CMG-ja: Çfarë po pret bota nga “Dy Sesionet” e Kinës?

Z H

Protesta në Senegal për shkak të burgosjes së liderit të opozitës Ousmane Sonko

S.B.

Zelanda e Re i shpëtoi një cunami

S.B.

BE paralajmëron për një krizë shoqërore pas pandemisë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...