Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Një tërmet i fortë godet Jugun e Filipineve

Një lëkundje e fortë sizmike është regjistruar në goditur provincën jugore të Davao del Sur në Filipine këtë të diel.

Sipas agjencisë sizmologe të Filipineve tërmeti ka qenë me një magnitudë 6.3 në një thellësi prej 10 km.

Ndërkohë Instituti i Vullkanologjisë dhe Sizmologjisë së Filipineve (Philvolcs) tha se tërmeti u regjistrua në thellësinë 15 km, duke shtuar se ishte tektonik.

Vendi i Azisë Juglindore është në Unazën e Zjarrit të Paqësorit, gjeologjikisht aktiv dhe përjeton tërmete të shpeshta, veçanërisht në jug.

Postime të ngjashme

Qindra persona evakuohen nga Afganistani në SHBA

D V

Raportohet se varianti Delta përhapet sikurse lia e dhenve

D V

Biden kërkon që secilit person të vaksinuar t’i ndahen 100 dollarë

D V

Moduli rus destabilizon Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës

D V

Kina përballet me shpërthimin më të keq të koronavirusit, pas atij të Vuhanit

D V

BE-ja kërkon mbështetje për krizën me migrantë në Lituani

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...