Një tërmet me magnitudë 4.5 të shkallë goditi Turqinë

Një tërmet me magnitudë 4.5 të shkallës Rihter goditi pak më parë Turqinë. Instituti i Sizmiologjisë në Stamboll raporton se tërmeti kishte si epiqendër zonën e Antaljas në jug-perëndim të Turqisë.

 

Lëkundjet sapo kanë ndodhur dhe autoritetet janë duke bërë vlerësimin e dëmeve. E njëjta zonë u trondit nga një tjetër tërmet me magnitudë3.9 të shkallës Rihter disa ditë më parë.

Tërmetet janë shtuar shumë vitet e fundit në Turqi, ndërsa sizmiologët flasin për riaktivizim të dy pllakave të rrezikshme.

Related posts

SHBA-ja do të dhurojë edhe 500 milionë doza të tjera të vaksinave në vitin 2022

D V

Euronews për Ballkanin Perëndimor: Kryqëzim i qytetërimeve

D V

OBSH: Mbi 4 milion viktima nga Kovid-19 në të gjithë botën, kujdes variantin “Delta

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com