Agjencia Zhurnal.mk

Një tërmet prej 6.6 ballë goditi Porto Rikon

Një tërmet me fuqi prej 6.6 ballë sipas Rihterit ka goditur sot herët në mëngjes Porto Rikon, një ditë pasi një tjetër tërmet goditi territorin e SHBA-ve dhe shkaktoi dëme të mëdha në disa zona.

Instituti gjeologjik amerikan thekson se epiqendra e tërmetit është regjistruar në jug të ishullit në thellësi prej 10 kilometrave.

Tani për tani nuk ka rrezik për cunami, nuk ka raportime për viktima ose dëme materiale.

Një tërmet me fuqi prej 5.8 ballë sipas Riherit goditi të hënën në mëngjes qytetin bregdetar Guanica, në jugperëndim të vendit, ku u shkatërruan pesë shtëpi, ndërsa u dëmtuan dhjetëra të tjera.

Tërmeti shkaktoi edhe rrëshqitje të vogla dhe ndërprerje në furnizimin me rrymë.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...