Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Një tjetër arritje për Dua Lipën, albumi “Future Nostalgia” certifikohet si ‘platinum’ në Mbretërinë e Bashkuar

Këngëtarja shqiptare me renome botërore, Dua Lipa, ka korrë suksese të mëdha me albumin “Future Nostalgia”.

I lansuar në mes të pandemisë së coronavirusit gjatë vitit të kaluar, ky album është shndërruar në një nga të preferuarit në mbarë botën.

Për suksesin e deritanishëm, 25 vjeçarja ka treguar së fundmi se albumi i dytë i saj është certifikuar si ‘platinum’ në Mbretërinë e Bashkuar.

“Future Nostalgia është tani një album platinum në Mbretërinë e Bashkuar. Jemi mirë është i pari në Mbretërinë e Bashkuar. Faleminderit që e keni dëgjuar, që keni kërcyer me të dhe për të gjithë përkrahjen e vazhdueshme. Ju dua”, ka shkruar ajo.

Certifikimi ‘platinum’ do të thotë kur një album ka shitur një milion kopje ose kur një këngë ka shitur dy milionë kopje.

“Future Nostalgia” ndërkohë menjëherë pas publikimit u rendit i pari në Mbretërinë e Bashkuar.

Albumi i dytë në karrierën e Lipës erdhi me 11 këngë të frymëzuara nga stili i muzikës në vitet 80’ dhe 90′.

Postime të ngjashme

Me këmishë nate dhe e pa grimuar, Dua Lipa iu thotë “mirëmëngjesi” fansave me poza ku vë në pah dukjen e saj natyrale

S.B.

Dua Lipa sërish pjesë e reklamës së parfumit “Libre”

S.B.

Madonna e ka blerë shtëpi 19.3 milionë dollarësh nga The Weeknd

S.B.

Kanye West dhe Kim Kardashian kërkojnë të dy kujdestarinë e përbashkët në divorc

S.B.

Bebe Rexha shënon një tjetër sukses të madh, kënga e saj “Meant to be” arrin një miliard dëgjime në Spotify

S.B.

Të famshmit nga estrada shqiptare urojnë Muajin e Shenjtë të Ramazanit

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...