Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

“Një tjetër lehtësim”/ Rama: Adresën e re mund ta deklaroni në vetëm 3 minuta pa marrë rrugën për dokumenta

Zhurnal Ads

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë në ‘Facebook’ një udhëzim për qytetarët të cilët kanë ndryshuar shtëpinë dhe duan të ndryshojnë dhe adresën e vendbanimit.

Kreu i qeverisë bën të ditur se ky ndryshim nuk kërkon më që njerëzit të shkojnë në sportelet e gjendjes civile për të bërë këtë ndryshim por mund ta kenë si shërbim në portalin e-albania. Rama bën të ditur se ky shërbim mund të kryhet në vetëm 3 minuta me anë të telefonit apo kompjuterit.

‘MIRËMËNGJES dhe me një tjetër lehtësim nga e-Albania, ku ju mund të korrigjoni adresën aktuale të vendbanimit tuaj ose deklaroni adresën e re vetëm në 3 minuta duke përdorur celularin apo kompjuterin pa marrë më rrugën për dokumenta, ju uroj një ditë të mbarë’– shkruan Rama.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Nga nesër ndryshon hyrja dhe dalja nga Tirana. Shihni rrugën që duhet të ndiqni

admin

Një ditë pas ekzekutimit të 71-vjeçarit në Elbasan, ish-gruaja shpërthen në akuza ndaj medias e policisë: Do më jepni llogari

admin

Fabrika e tamponëve ‘fake’

T E

Rama në Dubai/ Balla e zbulon në Kuvend: Përmbyll sot një nga marrëveshjet më të mëdha të Rindërtimit

S.B.

Rama uron Krishtlindjen: Zoti bekoftë gjithë shqiptarët

S.B.

Soreca: Teksti i kornizës negociuese për Shqipërinë është pranuar nga të gjithë

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...