Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Një tjetër shqiptar vritet për kokainën në Ekuador

Prishja e pazareve të kokainës shkakton të tjera viktima nga Shqipëria. Një ditë më parë në Ekuador, është ekzekutuar Adriatik Tresa, 45 vjeç.

Shqiptari jetonte në një vilë në zonën e të pasurve në La Aurora të qytetit Guayaquil në Ekuador, kur 7 persona të maskuar si policë u futën në banesë dhe qëlluan me pushkë.

Mediat në Ekuador shkruajnë se Adriatik Tresa dyshohet si person i përfshirë në trafikun e kokainës nga Amerika Latine drejt Europës.

Gazeta MAPO kontaktoi me gazetarin e medias lokale “Extra.ec”, i cili konfirmoi se Adriatik Tresa dyshohet si një ndër personat kryesor për trafikun e kokainës drejt Europës.

Madje gazetarët në Ekuador thanë se 45-vjeçari shqiptar ishte martuar me një grua në zonë dhe jetonte prej kohësh në një vilë që kishte kamera sigurie dhe 3 roje.

Skena e vrasjes
Skena ishte e përgjakshme. 7 persona u futën në vilë si të policisë dhe u thanë rojeve që kishin mandat kontrolli nga gjykata. Dy burra të armatosur nënshtruan rojet e shtëpisë të cilët kishin vërejtur se diçka nuk shkonte me kontrollin e pretenduar.

Policët e rremë më pas shkuan tek dera e blinduar e dhomës, Gruaja që ishte me Adriatik Tresën u kërkoi atyre të shikonte urdhërin e gjykatës. Më pas njëri prej tyre e kuptoi që po zbulohej prandaj qëlloi disa herë 45-vjeçarin me një pushkë të kalibrit të lartë. Plumbat madje kishin përfunduar në murin e pasëm të divanit, aty ku qëndronte edhe trupi i vdekur. Menjëherë pas kësaj, fqinjët filluan të raportonin të shtënat tek policia”, – shkruajnë mediat në Ekuador.

Postime të ngjashme

Mbërrijnë në Shqipëri edhe 50.000 vaksina AstraZeneka

N E

Avioni i parë ulet në Kukës

N E

Shqipëria 138 raste të reja me Kovid-19 në 24 orët e fundit

N E

Presidenca reagon pas deklaratës së Vuçiq: “Se kukull e kujt është Rama kjo dihet”

N E

Çekia dëbon 18 diplomatë rusë, të përfshirë në spiunazh e sabotime. Alarm në të gjithë Europën

R Zh

Të infektuarit me Kovid-19 nuk do të mund të votojnë në zgjedhjet e 25 prillit

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...