Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Një truk që as profesionistët nuk do ta zbulojnë! Një recetë origjinale për ‘Brownie’

Kombinim perfekt i çokollatës dhe lajthive.

Nëse doni të forconi shijen e ëmbël, shtoni me maje thike spec të bluar në përzierje – rezultati do t’ju kënaqë! – transmeton Telegrafi.

Ëmbëlsira Brownie vjen nga kuzhina tradicionale amerikane.

Përbërësit:

– 250 g gjalpë;
– 200 g çokollatë të zezë për zierje;
– 80 g pluhur kakaoje;
– 70 g miell;
– 350 g sheqer pluhur;
– 1 lugë e vogël pluhur për ëmbëlsira;
– 4 vezë;
– 50 g lajthi.

Përgatitja:

Furrën nxeheni në 180 gradë Celsius.

Në avull shkrini gjalpin dhe çokollatën, duke i përzier derisa të bashkohen. Shtoni lajthitë e grira.

Përziejeni miellin e situr me kakaon, pluhurin e ëmbëlsirave dhe sheqerin pluhur. Përziejeni me çokollatë dhe gjalpë.

Shtoni vezë të rrahura dhe përzieni të gjitha mirë në mënyrë që të mos ketë droçka.

Hidheni masën në një tigan të lyer me vaj dhe me miell, piqeni në një furrë të parangrohur për 25 minuta.

Nxirreni nga teneqja vetëm kur të jenë ftohur.

Shijojeni.

Postime të ngjashme

Recetë origjinale për hallvë liri: Ëmbëlsirë për të gjitha kohërat!

S.B.

Bakllavë e shpejtë

S.B.

Qebapë në hell nga mishi i bluar i qengjit

S.B.

Tortë me më shumë çokollatë: Ka shije të mrekullueshme!

S.B.

Djathanik i ëmbël: Nuk do t’jua marrë mendja se sa do t’ju pëlqejë shija e kësaj piteje!

S.B.

Muffins proteinash pa miell: Nëse jeni në dietë, ky është vakti i duhur për ju

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...