Kosovë Kronika

Një vajzë e mitur nga Prizreni dyshohet se u dhunua nga një burrë

Zhurnal Ads

Një vajzë e mitur nga Prizreni po dyshohet se është dhunuar seksualisht nga një burrë, shkruan Express

Rasti ka ndodhur mbrëmjen e së martës në Prizren, ka njoftuar policia në raportin 24 orësh.

Sipas policisë, i dyshuari dhe viktima janë takuar së bashku nga njësiti policor dhe janë shoqëruar në stacion.

“Dyshohet se viktima (e mitur) femër  kosovare ishte dhunuar nga i dyshuari mashkull  kosovar. I dyshuari dhe viktima janë takuar së bashku nga njësiti policor të cilët janë shoqëruar në stacion policor. Lidhur me rastin janë njoftuar prokurori, Qendra për Punë Sociale dhe Mbrojtësi i Viktimave”, ka njoftuar policia.

Policia ka njoftuar se viktima është kthyer në shtëpi.

“Viktima së bashku me prindin e saj është kthyer në shtëpi, ndërsa me urdhër të prokurorit lënda e rastit vazhdon të hetohet në procedurë të rregullt”, bëhet e ditur në raportin e policisë./Express/

Postime të ngjashme

Shkup, 381 gjoba për shkelje të rregullave në trafik

S.B.

Aksident fatal në Divjakë/ Humb jetën një 27-vjeçar, policia prangos shoferin e Benz-it

S.B.

Reçica me bashkëpunimin konkret me Fondin Monetar Ndërkombëtar për reformat sociale

D XH
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...