Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Një vakt i preferuar dimëror: Fasule me lakra turshi, ushqim i shëndetshëm dhe i shijshëm

Pos përbërësve të përmendur, në ushqim mund të përzieni edhe çervish në mënyrë që të bëhet më e dendur

Gjithashtu, me suxhuk dhe mish të thatë, kjo gjellë shkon shumë mirë me pure patatesh.

Përbërësit:

– 1 qepë;
– 100 g mish të thatë;
– 500 g lakra turshi;
– 500 g fasule;
– 2 lugë spec të kuq të bluar;
– 3 fletë dafine;
– kripë;
– piper
– piper
– pak hudhër

Përgatitja:

Grini qepën dhe fërgojeni në vaj. Shtoni mishin e thatë të grirë, fërgoni pak dhe shtoni lakrën turshi, specin e kuq dhe përzieni.

Lakrën lini të ziej një kohë, pastaj qitni pak ujë vetëm sa për ta mbuluar dhe shtoni specin e kuq dhe fletët e dafinës.

Lëreni të ziejë rreth 20 minuta.

Shtoni më shumë ujë dhe ziejini shkurt, pastaj shtoni fasulet e kulluara që keni gatuar më parë.

Ziejini edhe pesë deri në dhjetë minuta, pastaj shërbejeni me sallam ose mish të thatë.

Postime të ngjashme

Kek me Milka dhe fruta pylli

D V

Byrek me qepë të njoma dhe oriz

D V

Cheesecake me çokollatë të zezë dhe luleshtrydhe

D V

Fërgesë verore; Receta më e mirë për këtë stinë

D V

Ramstek me gjalpë të aromatizuar

D V

Kura e 40 arrave të pabëra, receta natyrale që duhet të përdorë kushdo që vuan nga tiroidet

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...