Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Një vend në qeverinë “Rama 3”? Manastirliu: Është vendimarrje e kryeministrit, unë jam e dedikuar…

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu nuk është përgjigjur prerë nëse ka një vend të sigurtë në kabinetin qeveritar “Rama 3”. Në emisionin “Opinion”, Manastirliu është pyetur nëse do të rizgjidhet në postin që mban, por ministrja është përgjigjur se vendimi i takon vetëm kreut të qeverisë.

Më tej, e pyetur nëse do të donte që të ishte sërish në krye të shëndetësisë shqiptare, Manastiriu tha shkurt se shërbimi ndaj vendit është nder.

Është vendimarrje e kryeministrit. Unë jam e dedikuar që të çoj deri në fund përgjegjësinë që kam. Qeveria është deri në shtator. Ne nuk kemi kohë për pushim. Është tagër që i takon kryeministrit. Të punosh për vendin tënd është privilegj, nder,”-tha ajo.

Postime të ngjashme

850 mijë! Rama bën bilancin e të vaksinuarve në vendin tonë

Dafina Vidishiqi

SHBA dhuron 1 milionë dollarë pajisje mjekësore për Shqipërinë

Dafina Vidishiqi

Asnjë viktimë nga COVID-19 në Shqipëri, vetëm 7 raste të reja

Dafina Vidishiqi

Tre variantet e vendimit për Metën, Kushtetuesja mund t’i drejtohet edhe komisionit të Venecias

Dafina Vidishiqi

Rama takon Sarkozyn në Paris: Privilegj të këshillohem me të për sfidat e Shqipërisë

Dafina Vidishiqi

Meta dhe Rama e përshëndetën vendimin e Holandës për hapje të negociatavе të Shqipërisë me BE-në

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...