Agjencia Zhurnal.mk
Shëndetësi

Një zgjidhje natyrale dhe efektive, nëse keni dhimbje dhëmbi gjatë natës

Kushdo që kërkon do t’ju japim të njëjtën përgjigje: dhimbja e dhëmbit është një nga dhimbjet më të këqija. Dhe është një nga ato rastet kur ndiheni sikur nuk keni asgjë tjetër për të bërë. Skenari më i keq është dhimbja natën.

Pra, në rast se keni një dhimbje dhëmbi dhe derisa të vizitoni ose konsultoheni me dentistin, shihni më poshtë një zgjidhje natyrale dhe efektive, nëse ndjeni një dhimbje dhëmbi gjatë natës.

Pastë hudhre

Shkrini hudhrën dhe bëni një pastë. Vendosni një sasi të vogël të saj në dhëmbin tuaj që dhemb. Arsyeja që hudhra funksionon këtu si ilaç, është alicina që përmban, e cila ka veti antibakteriale dhe neutralizon bakteret që shkaktojnë dhimbjen e dhëmbit.

Postime të ngjashme

Avokado e dobishme për largimin e kolesterinës së keqe

S.B.

Lëngjet që kanë Vitaminë C dhe benefitet e saj

S.B.

Doktori konstaton: Nëse doni të forconi maksimalisht imunitetin tuaj, hani këto tre ushqime çdo ditë!

S.B.

Dhembja e kokës dhe ndjeshmëria ndaj dritës: Simptomat e tregojnë këtë problem

S.B.

Pirja e çajit të gjelbër mund të ndihmojë në parandalimin e humbjes së muskujve ndërsa plakeni

S.B.

Pneumonia: Si ta parandaloni infektimin?

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...