Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Njëmbëdhjetë gjëra që nuk i keni ditur për Gigi Hadid

Gigi Hadid është një nga supermodelet më të famshme në planet.

Nga shëtitjet në pistat më të lakmuara me motrën e saj, Bella, e deri te mbulimi i çdo reviste kryesore në botë, duket se ajo tashmë ka një jetë që është shumë e hapur në sytë e publikut.

Por, ashtu si të gjithë të tjerët, nuk është e gjitha ajo që e plotëson Hadid – në të vërtetë ka shumë më shumë për 25 vjeçaren.

Insider renditi disa nga faktet më të habitshme që ndoshta nuk i keni ditur për Gigi Hadid:

Emri i saj i vërtetë nuk është Gigi

Emri i vërtetë i Gigi është Jelena Noura Hadid, sipas Vogue Paris, nëna Yolanda i dha asaj pseudonimin, i cili i ngeci gjatë viteve.

Edhe nëna e saj është një modele e famshme

Yolanda Hadid

Jo vetëm që motra Bella dhe vëllai Anwar, janë të suksesshëm, por nëna e tyre është ajo që filloi biznesin familjar. Nëna e Gigi është Yolanda Hadid, një modele e suksesshme dhe ish-yll në “The Real Housewives of Beverly Hills”.

Karriera e saj e modelimit filloi kur ajo ishte një foshnjë

Gigi Hadid

Hadid tha për Vanity Fair se ajo u zbulua nga Paul Marciano kur ishte vetëm dy vjeçe. Kjo çoi në një nga paraqitjet e para të modelimit në një fushatë për ‘Baby Guess’.

Ajo dëshironte të ndiqte një karrierë në psikologjinë kriminale

Gigi Hadid

Sipas Elle, Hadid zbuloi në Instagram se nëse nuk do të bëhej kurrë një modele, ajo do të kishte qëndruar në studimet e saj të kolegjit në Psikologji Penale. Por, ajo gjithashtu deklaroi se disi do të kishte gjetur një rrugë tjetër në një industri krijuese:

“Kam studiuar Psikologji Kriminale në kolegj, dhe megjithëse jam kaq e intriguar nga ajo fushë e punës, unë mendoj se nëse do të kisha pasur një karrierë në atë, unë do të kisha përfunduar ende duke punuar në diçka krijuese në vend”. “Edhe pasi të kem mbaruar modelimin mendoj se gjithmonë do të jem gjithnjë pjesë e një procesi krijues”.

Ajo pëlqen të gatuajë

Gigi Hadid

Supermodelja pëlqen të gatuajë dhe poston vazhdimisht gjëra të reja në rrjetet sociale. Ajo madje i bëri përshtypje Gordon Ramsay me aftësitë e saj të gatimit dhe fitoi një episod të “Celebrity Masterchef”.

Është një lojtare e aftë e kalërimit dhe volejbollit

Gigi Hadid

Sipas Vogue, Hadid ishte një atlete shumë ambicioze në shkollë të mesme.

“Unë u ndalova sepse isha vërtet një kalorëse dhe një volejbolliste”, tha ajo. “Unë shkova në kualifikimet e Olimpiadës për volejboll. Kështu që, disi e ndërpreva modelimin. Thjesht doja të kisha një fëmijëri normale dhe të shkoja në shkollë të mesme”.

Gjithashtu, vuri në dukje se ndaloi të luante sporte me konkurrencë, por e ushtron atë përmes boksit.

Gigi ka vëllezër e motra

Gigi, Bella dhe Anwar Hadid

Derisa dihet se është motra më e madhe e Bella dhe Anwar Hadid, ajo në të vërtetë ka edhe dy motra më të mëdha – Alana Hadid dhe Marielle Hadid.

Gigi është një Dem

Gigi Hadid

Ajo ka lindur më 23 prill 1995. Momentalisht është 25 vjeçe.

Gigi ka qenë ylli kryesor në 20 kopertina të Vogue

Kjo përfshin mbulimin e faqeve të para të “Vogue”, “British Vogue”, “Vogue Paris” dhe “Vogue Australia”.

Ajo beson tek alienët

Gigi Hadid

Ajo tha se ajo dhe i dashuri i saj, Zayn Malik, besojnë në ekzistencën e alienëve.

Hadid është gjithashtu një fotografe

Gigi dhe Zayn

Modelja ka fotografuar të dashurin Zayn Malik dhe modelen Adwoa Aboah për ‘Versus Versace’.

Postime të ngjashme

Brenda super shtëpisë së aktores së njohur amerikane

T E

Dhurata Dora shijon pushimet në Maldive, merr vëmendje me një fotografi të publikuar pa makijazh

S.B.

Pse është e rëndësishme të mos humbasësh Trajtimin Klasik Kozmetik??!!

S.B.

Zack Snyder po punon rreth filmit të ri “King Arthur”

S.B.

Jolie shet pikturën e Churchillit për shtatë milionë funte

S.B.

Aktorja, Erica Watson vdes pas infektimit me COVID-19

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...