Njerëz që bërtisnin, dikush u hodh nga ballkoni – shpërthim i fuqishëm në një ndërtesë banimi në Gothenburg të Suedisë, mbi 20 të lënduar

Një shpërthim i fortë tronditi Gothenburgun, Suedi, herët në mëngjes.

Sipas mediave suedeze, shpërthimi ndodhi në një ndërtesë në qendër të qytetit dhe mbi 20 persona u transportuan në spital, përcjell Telegrafi.

Në vendngjarje ndodhen mbi 40 kamionë zjarrfikës dhe shkaku i shpërthimit nuk dihet ende.

Ndërkohë është bërë e ditur se një zjarr i madh shpërtheu në ndërtesë pas shpërthimit.

Tre gra të moshuara u plagosën rëndë.

“Ne transportuam 20 deri në 25 persona në spital, disa u plagosën rëndë, disa lehtë. Tre gra të moshës 60-80 vjeç u plagosën rëndë”, citohet të ketë thënë spitali lokal.

Policia suedeze njoftoi në faqen e saj në internet se po punon për evakuimin e njerëzve që jetojnë në zonë.

Related posts

Shefi humanitar i OKB-së: Në Etiopi ka uri

Redaksia

Gjykata italiane liron nga burgu udhëheqësin katalanas, Carles Puigdemont

D V

Çfarë është C.1.2, varianti i ri Covid-19 në Afrikën e Jugut – pse u dha një alarm dhe a duhet të shqetësohemi?

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More