Agjencia Zhurnal.mk
Shëndetësi

Njerëzit që kanë kaluar koronavirusin nuk rrezikohen më nga ai edhe për pesë muaj

Zhurnal Ads

Shumica e njerëzve që janë prekur nga Covid-19 nuk rrezikohen të preken sërish nga virusi për të paktën pesë muaj.

Ky është rezultati i bërë së fundmi në Britani të Madhe sipas të cilit infektimi me Covid-19 i jep mbrojtje njerëzve deri në 83 për qind më shumë në krahasim me ata që nuk janë prekur fare nga ai.

Ekspertët të cilët morën pjesë në studim megjithatë kërkojnë nga njerëzit që të kenë sa më shumë kujdes, të mos infektohen për herë të dytë pavarësisht rezultatit të këtij studimi.

Në Britani të Madhe që nga qershori i vitit të kaluar, pothuajse 21 mijë punonjës shëndetësorë janë testuar rregullisht nëse aktualisht e kanë virusin apo nëse e kishin pas më parë dhe e kishin kaluar.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Çfarë ndodh nëse hamë bukë të mykur?

S.B.

Shkaqet më të shpeshta të gjakderdhjes nga hunda

S.B.

Magnezi dhe kalciumi për shëndetin e mirë

S.B.

Rekomandimi i ekspertëve shëndetësorë: Ushtrimi më i mirë kundër ankthit

S.B.

Luleradhiqja, bima që bën mrekulli në organizëm

S.B.

Nëna shtatzënë kalon COVID-19, çfarë ndodh me foshnjën pas lindjes

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...