Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Njeri apo qen? Iluzioni optik që të bënë ‘konfuz’ në shikim të parë

Një iluzion optik ka hutuar përdoruesit e internetit, duke i lënë njerëzit të “çorientuar” dhe “të hutuar”.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për imazhin i cili ka “ndarë” mendimet rreth asaj se çfarë saktësisht po shohin njerëzit – është një njeri apo një qen?

Në shikim të parë duket se nuk është asgjë tjetër veçse një figurë njerëzore me një çantë shpine duke ecur përmes disa drunjve të mbuluar nga bora.

Sidoqoftë, me një inspektim më të afërt, mund të zbulohet një imazh krejtësisht i ndryshëm.

Fotografia, e cila u shpërnda në Facebook, është në të vërtetë një imazh i një qenushi të zi që vrapon drejt kamerës.

Ajo që në shikim të parë u duk se ishte pjesa e pasme e kokës së një personi është në fakt bishti i qenit, dhe ‘çanta e shpinës’ është fytyra e qenushit.

Postime të ngjashme

​Aktivitetet që e rigjenerojnë trurin tonë

D V

Lum si mamatë që lindin në gusht, 7 arsyet fëmijët e tyre i duan dhe i lakmojnë të gjithë

D V

“Guida” si të bëhesh një mjeshtre e flirtimit

D V

Prindër, ndëshkoni veprimin dhe jo fëmijën!

D V

Zgjidhni një imazh dhe zbuloni mesazhin emocionues që ka për ju

D V

Jo 1 por 4 libra; Harry do të publikojë të dytin vetëm pasi mbretëresha të vdesë, për këtë arsye

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...